SZANOWNI KLIENCI, INFORMUJEMY, ŻE OBSŁUGA ROZLICZEŃ PIT ORAZ PODATKU Z ZAGRANICY REALIZOWANA JEST W GODZ.:
09.00 - 15.00.
Biuro Rachunkowe Daria Malinowska

Rozliczenie i zwrot podatku ze Szwecji

Rozliczenie podatku ze Szwecji

O zwrot podatku ze Szwecji może się starać każdy, kto pracował tam legalnie i miał odprowadzony podatek od wynagrodzenia. Rozliczenie podatku jest obowiązkowe za poprzedni rok podatkowy, a dokumenty powinny być złożone (wraz z deklaracją z urzędu) w naszym biurze, najpóźniej 15 kwietnia, gdyż rozliczona deklaracja musi najpóźniej do 2 maja trafić do urzędu (Skatteverket). Rozliczenie w Szwecji może być wyłącznie indywidualne.

Brak obowiązku rozliczenia

Jedyna sytuacja w której podatnik nie ma obowiązku rozliczenia się z urzędem, jest wtedy gdy na karcie podatkowej widnieje oznaczenie SINK - wynik rozliczenia z urzędem skarbowym jest na "0" (zero) , tzn. podatnik nie otrzyma zwrotu podatku, ani nie musi nic dopłacać.

Terminy

Styczeń - marzec - pracodawcy powinni przesłać podsumowania roczne zarobków, Przełom marca/kwietnia - urząd w Szwecji zaczyna przyjmować zgłoszenia do rozliczenia.

Kwiecień - urząd przesyła na adres podatnika deklaracje podatkowe (tzw. Inkomstdeklaration1), Deklaracje te muszą zostać uzupełnione i odesłane do Szwecji w terminie do 2 maja.

2 maja - ostateczny termin składania deklaracji.

Wrzesień-grudzień - urząd wydaje decyzję w sprawie rozliczenia podatku. Dokonuje zwrotów lub przesyła wezwania do zapłaty podatku w zależności od indywidualnej sytuacji podatnika. Ewentualna dopłata musi zostać zapłacona w ciągu 90 dni. Odwołania można dokonać maksymalnie do roku od daty wystawienia decyzji podatkowej.

Dokumenty niezbędne do rozliczenia

- deklaracja podatkowa tzw. Inkomstdeklaration1 - podpisana w miejscu "Signature" lub "Nammteckning" i dostarczona do nas w oryginale (oba egzemplarze wraz z załącznikami)
- karta podatkowa - dokument wydawany przez pracodawcę : KU10, KU13 lub KU14 Formy zwrotu podatku
- przelewem na podany numer konta bankowego w Szwecji/Polsce
- czekiem na wskazany przez podatnika adres.

Krok po kroku

1. Otrzymałeś już kartę podatkową? Zgłoś się do nas ? wyślemy Ci dokumenty niezbędne do rozliczenia. Można je pobrać również klikając na przycisk poniżej "Dokumenty do pobrania" lub uzyskać w jednym z ponad 60 punktów obsługi w całej Polsce!

2. Odeślij do nas podpisane dokumenty wraz z wypełnioną ankietą, dołączoną kopią karty podatkowej i pozostałymi wymaganymi dokumentami.

3. Dokonaj jednorazowej wpłaty według cennika.

Gotowe! Całą resztą zajmujemy się my dokładając wszelkich starań aby rozliczenie było przeprowadzone w sposób profesjonalny i dostosowany indywidualnie do potrzeb klienta. Oczekuj na korespondencję ze Szwecji - w przeciwieństwie do konkurencji podajemy adresy korespondencyjne naszych klientów, aby mogli mieć wgląd w przebieg rozliczenia!

Biuro Rachunkowe Daria Malinowska z siedzibą w Toruniu, przy ul. Broniewskiego 5C/17 jest biurem licencjonowanym, Świadectwo Kwalifikacyjne Ministra Finansów nr 29524/02.
© 2023 Biuro Rachunkowe Daria Malinowska