BIURO RACHUNKOWE DARIA MALINOWSKA przy ul. Broniewskiego 5C/16 w Toruniu jest biurem licencjonowanym ŚWIADECTWO KWALIFIKACYJNE

Rozliczenie i zwrot podatku z Holandii

Rozliczenie podatku z Holandii

Rozliczyć podatek z Holandii może każdy, kto legalnie pracował na terenie Holandii, a pracodawca odprowadzał zaliczki na podatek do holenderskiego Urzędu Skarbowego (Belastingdienst).

Możliwość rozliczenia podatku istnieje do pięciu lat wstecz tzn. obecnie rozliczamy podatek holenderski za następujące lata:

za 2018 rok do 31 grudnia 2023 r.
za 2017 rok do 31 grudnia 2022 r.
za 2016 rok do 31 grudnia 2021 r.
za 2015 rok do 31 grudnia 2020 r.
za 2014 rok do 31 grudnia 2019 r.

Zostałeś błędnie rozliczony przez inne biuro? Możemy zrobić dla Ciebie korektę rozliczenia - nawet do 5 lat wstecz!

Obowiązek rozliczenia z podatku holenderskiego

Obowiązek rozliczenia się z urzędem holenderskim powstaje w momencie gdy kwota przewidywanego zwrotu jest wyższa niż 14 EUR lub gdy przewidywana dopłata do urzędu wynosi więcej niż 45 EUR. Podatnik może otrzymać również wezwanie do rozliczenia (wezwanie może być w formie pisma urzędowego lub formularza rozliczeniowego z dokładną datą odesłania). W takiej sytuacji złożenie deklaracji jest obligatoryjne, a niedopełnienie obowiązku rozliczenia w terminie może skutkować nałożeniem kary w wysokości od 369 EUR do 5278 EUR.(kara nie zwalnia z obowiązku wykonania zaległego rozliczenia).

Aby było możliwe rozliczenie z holenderskim fiskusem potrzebujemy holenderskiej karty podatkowej (Jaaropgaaf/Jaaropgave), która jest wydawana za każdy rok podatkowy po 31 grudnia danego roku przez pracodawcę.

Nie posiadasz Jaaropgaafu? Nic straconego! Zgłoś się do nas możemy go dla Ciebie odzyskać!

24 lata doświadczenia w księgowości

Możliwość prowadzenia księgowości przez internet

Rozliczenia dochodów PIT i zwrotu podatku z zagranicy online

© Biuro Rachunkowe Daria Malinowska 2000 - 2024